Торгівля у ціновому каналі
Існує багато способів та прийомів торгівлі у ціновому каналі, розглянемо один із них. Даний метод застосовується у випадках, коли графік ціни сформував чітко візуально визначений похилий канал у рамках трендового руху. Для успішного відпрацювання торгових сигналів канал повинен відповідати наступним характеристикам:
- Канал будується по чотирьох точках – по двох точках лінія тренду та по двох лініях каналу, яка йде паралельно лінії тренду
- Ціновий канал має бути досить широким, рекомендуємо від 1-1.5 середнього денного ATR
- Канал повинен мати середньо виражений нахил вгору або вниз. Боковики та тренди з надмірним нахилом розглядати не слід
Після того як канал сформувався, чекаємо на точку входу при підході ціни до трендової лінії (третій дотик). Ціна не обов'язково має чітко досягти лінії, угода відкривається у діапазоні відхилення від лінії тренду на 10-20% від ширини каналу. Щоб було легше орієнтуватися, можна побудувати додаткові лінії, які йдуть паралельно до лінії тренду на відповідній відстані. Стоп-лосс розміщуємо нижче за лінію тренда з відступом на ті ж 10-20% від ширини. Після досягнення ціною серединної лінії каналу рекомендуємо закрити 50% профіту, стоп-лосс можна перенести у беззбиток. Решту прибутку фіксуємо при підході до лінії каналу, в діапазоні відхилення від неї на 10-20% від ширини.
Приклад. Графік валютної пари AUDUSD сформував на таймфреймі Н1 рівновіддалений висхідний канал шириною 900 пунктів. Лінія тренду проведена по мінімумам 06.10 та 13.10.2021, паралельно чітко визначається лінія каналу. 18.10.2021 ціна підійшла до лінії тренду. Відкриваємо позицію на купівлю за ціною, вищою від лінії тренду на 90-180 пунктів, ставимо стоп-лосс на 180 пунктів нижче від неї, загальний розмір стопа вийшов в районі 270-360 пунктів. На наступний день ціна підійшла до серединної лінії каналу, що трохи більше за розмір початкового стопа – закриваємо половину об'єму, стоп переносимо у беззбиток. Решту позиції закриваємо наступного дня, коли ціна підійшла до верхньої межі каналу.
Можна повторювати сетапи при подальших підходах ціни до лінії тренду (четверте, п'яте торкання і т.д.), але кожен наступний сетап буде виглядати менш надійним. Найнадійніший варіант – торгівля третього дотику. Як було сказано вище, входити в ринок можна не чекаючи моменту торкання ціною лінії тренду, а можна почекати і відкрити угоду за фактом дотику з наступним відскоком, тоді розмір стопу буде меншим, але частина хороших сетапів буде пропущена.