Економічний календар. Робота з новинами

Публікація макроекономічних даних, залежно від ступеня їх важливості, впливає на ринкову динаміку усіх фінансових інструментів. Ці нові дані можуть прискорити, сповільнити і навіть повернути у зворотному напрямку ринкову тенденцію, а їхній ефект може тривати від кількох хвилин до тижнів чи навіть місяців. Аналіз та правильна інтерпретація економічних новин дає розуміння поточної ринкової ситуації та суттєво допомагає у прогнозуванні довгострокових тенденцій. Чим більш довгостроковим трейдером ви є, тим більшого значення набуває фундаментальний аналіз та економічний календар зокрема.

Економічний календар - графік публікації різних економічних показників, який має плановий характер, тобто будь-який трейдер чи інвестор заздалегідь знає коли і який показник виходитиме. Календар містить такі параметри:

  • Час - дата й час публікації економічного показника, можна налаштувати на потрібний часовий пояс
  • Країна - країна, по якій виходять дані
  • Економічний індикатор - коротка назва економічного показника, що публікується
  • Попереднє значення - значення індикатора за попередній звітний період
  • Прогноз - очікуване значення індикатора, розраховується незалежними експертами і часто використовується як середнє за кількома прогнозами
  • Опубліковане значення - фактичні дані, що вийшли, додаються через короткий проміжок часу після публікації
  • Вплив - ступінь важливості індикатора, зазвичай виділяється кольором або графічними об'єктами

Економічний календар у терміналі xStation має наступний вигляд:

 

Основні правила роботи з новинами

Перш ніж приступати до аналізу опублікованих даних, потрібно врахувати низку моментів:

  • Необхідно розуміти, що вимірює індикатор і як він розраховується
  • Яка звичайна волатильність ринку після його публікації 
  • Яким є показник по відношенню до поточної фази економічного циклу: випереджаючим, таким що запізнюється чи таким, що співпадає з ринком
  • Яка періодичність публікації та час виходу індикатора
  • Його вплив на інші фундаментальні показники і їх вплив на нього

Опубліковані значення макроекономічних індикаторів оцінюються як самі по собі, так і в динаміці від року до року (y/y), квартал до кварталу (q/q) або місяць до місяця (m/m), порівнюючи з попередніми цифрами. Тільки спостерігаючи за показниками в динаміці можна встановити, у якій фазі економічного циклу ми знаходимося і чого очікувати в майбутньому. Крім того, важливо розуміти, що задовго до появи фактичних даних провідні аналітичні агентства, такі як Thomson Reuters, Bloomberg, Financial Times, CNN, CNBC та ін., публікують по них свої прогнози, які так чи інакше впливають на ціни фінансових активів. Тому для трейдера чи інвестора важливо не лише аналізувати сам показник та його динаміку, а й співставляти фактичні дані з цими прогнозами. В залежності від того наскільки точно співпали фактично опубліковані дані з раніше прогнозованими очікується подальший розвиток ринкової динаміки.

Очікування ринку

Динаміка ціни

Співпало з прогнозом

Суттєвих змін не очікується

Ринок недооцінив потенціал зміни індикатора

Поточна динаміка прискориться у момент публікаціі

Розійшлись з прогнозом

Очікується розворот поточної тенденції

Економічний календар дуже важливо враховувати під час планування торгових операцій. Безпосередньо перед виходом важливих новин ринкова волатильність зазвичай знижується, ринок перебуває у стадії невизначеності (в очікуванні), а в момент виходу вона часто дуже сильно зростає, що призводить до стрибків цін і розширення спредів. Іноді ціни можуть змінюватися настільки різко і сильно, що призводить до того, що торгові накази виконуються зі значними відхиленнями від ціни, що запитується. Тому перед публікацією важливих новин рекомендується утриматися від відкриття нових позицій та провести корекцію існуючих ризиків.