Китайська економіка показала зростання
Проаналізуємо поточні економічні показники економіки Китаю та почнемо з березневих даних з виробництва, темпи зростання яких склали 3.9% р/р. Показник хороший, але з огляду на березневе уповільнення за 2022 рік з 7.5% до 5%, поточний показник складно характеризувати як "приголомшливе зростання".
Що стосується даних із роздрібних продажів, то тут позитивний настрій явно проглядається. Так, зростання відповідного показника склало 10.6% р/р і це надало підтримку китайському фондовому індексу Shanghai Composite (Chinext Composite).
Головний індикатор, на який чекали інвестори цього тижня - вихід даних по ВВП. Зростання склало 4,5% річних проти слабкого зростання кварталом раніше у 2,9%. Показник хороший, але при цьому виникають питання щодо тригерів такого стрімкого зростання. Адже, якщо подивитися у розрізі, то дані із завантаження виробничих потужностей впали до 74.3% кварталом раніше, з 75.7% у 4 кварталі минулого року.
Дані кредитної активності порадували, обсяг фінансування прискорився в 1 кварталі та зріс на 1.54 трлн доларів. При цьому зростання депозитів майже зрівнялося з кредитами й склало близько 1.5 трлн доларів.
Підсумувавши вищевикладені показники, після зняття всіх антиковідних обмежень і навіть з огляду на зростання кредитної активності про стрімке зростання китайської економіки говорити складно. Як бачимо, населення поки що не готове витрачатися і перейшло до ощадного режиму, немає активного внутрішнього попиту з боку населення.
Таким чином, враховуючи технічну картину та фундаментальні передумови, ми рекомендуємо продовжувати працювати на зростання індексу Shanghai Composite (Chinext Composite) із застосуванням консервативного підходу управління ризиками.
Аналітичний департамент
xDirect